Kapela

Proč Kolbend?

 

Jméno Kolbend si demokraticky zvolili členové kapely začátkem roku 2008. Volba ovšem probíhala poměrně dramaticky. Z pro autora nepochopitelných důvodů byla ostatními hlasujícími zamítnuta jím navrhovaná kreativní jména jako Plešusatá Dáda nebo Dádus Vágus, inspirovaná jménem jeho synka, který se narodil zhruba ve stejný čas jako Kolbend. Dlouho nedocházelo ke shodě a hrozilo, že dojde k vážnému rozkolu. Nervozita stoupala zkoušku od zkoušky, napětí by se dalo krájet. Nakonec se frustrovaní zakladatelé rozhlédli okolo sebe a s úžasem pohlédli na romantickou chátrající budovu Kolbenky, která jim poskytovala první hudební útočiště, jejich pracovní hudební nástroje volající po tom, aby je konečně uchopili a začali dřít a v kupách šrotu celou tu práci, která je čeká. V té chvíli jim bylo jasné, že své úsilí pojmenují Kolbend.

Od té doby však uplynulo pár let, stará zkušebna už nestojí, a my bychom se měli spíše jmenovat Sokolbend (neboť zkoušíme v romantické chátrající sokolovně).


Co hrajeme?
 

Styl, který hrajeme nelze pojmenovat. Jsou to střípky různých nápadů z oblasti reggae, rocku, folku, ska i jazzu, slepené do skladeb rychlých i pomalých, smutných i veselých. Kdosi nás ocejchoval značkou "balkán", z čehož plyne, že i tak to může některým uším znít (pokud tím nemyslel sýr).


Kde jsme hráli?
 

Dalo by se říci, že domovským klubem nám byl Modřanský biograf, kde se naše těleso vyskytovalo téměř pravidelně. Dále jsme hráli např. v Klubu Klamovka, XT3, Hospodě Pasti. Nejčastěji ovšem vystupujeme v sokolovně v Jirnech.


Kdo jsme?
 

Přestože se nám Kolbend nachází ještě stále nachází ve stádiu pubescenta, musíme již zařadit na soupis také bývalé členy:

Terezka Kyndlová (Pilonová) – výborná zkušená zpěvačka, všestranná umělkyně, jejíž hlas je možné uslyšet na jejím webu www.terezka.cz . Bez její podpory v prenatálním stadiu by Kolbend nevznikl. Pár nahrávek z této doby je i na tomto webu.

Jakub Kopřiva – jeho romantická kytara doprovázela kapelu v prvním roce

Helena Karabcová – zpívala s námi téměř 3 roky, její krásný hlas je slyšet na prvním Demu 2010.

kapela/Bohous.jpg
Bohouš Křivohlavý (Bobo) – akordeon, klávesy, zpěv, otec zakladatel a autor hudby a některých textů

kapela/Kuba.jpg
Jakub Urban (Kubas) – bicí, spoluzakladatel, studnice hudební moudrosti

kapela/Pavel.jpg
Pavel Nevařil – trubka, kytara, spoluzakladatel, lepší zpěv

kapela/Milan.jpg
Milan Svoboda (malej děda) – kontrabas, baskytara, spoluzakladatel, dobrý základ do kapely po všech stránkách

kapela/Dan.jpg
Dan Jiránek – klarinet, tenor saxofon, choreografie dechů

kapela/Karolina.jpg
Karolina Klevetová (Karol) – to nejlepší nakonec, zpěv, claves, cabasa, guiro, operní diva, ex Bambini di Praga, kromě účinkování v Kolbendu působí také v komorním smíšeném sboru Carmina Bohemica

Nástěnka

 

Vzkazy

SEO